سوال خود را بپرسید
آرزو سوال کرده:
۱
پاسخ
۶۰۴
بازدید
۰
ستاره

برای چیدمان اتاق خواب مشترک چه نکاتی باید رعایت بشه؟

سلام. وقتتون بخیر من دوتا بچه دارم و از اونجایی که خونمون دو خواب داره، یکیش اتاق خواب بچه‌هاست و مشترکه. ممنون میشم راهنماییم کنید برای چیدمانش بهتر چه نکاتی رو رعایت کنم تا تو این شرایط بهترین اتاق رو برای بچه‌هام دکوراسیون کنم!
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
مدیر سایت پاسخ داده:

سلام همراه عزیز بسازوبچین.

خیلی از خانواده‌ها با کمبود فضا مواجه هستند و مجبور می‌شوند از یک اتاق برای دو فرزندشان استفاده کنن.

من برای پاسخ به این سوال خیلی خلاصه 7 نکته قرار دادم که با رعایت کردنشون می‌تونید بهترین چیدمان رو برای اتاق خواب مشترک فرزنداتون داشته باشید.

1. نکته ی مهم اینه که از اونجایی که در یک فضای نسبتا کوچک وسایل دو نفر قرار می‌گیرد و امکان درهمی و شلوغی هست، بهتره که وسایل و مبلمان در ساده ترین حالت و بدون تزیینات و ابزار اضافی باشه.

2. تخت‌های دو طبقه یک گزینه خوب برای اتاق‌های دو نفره است که باعث میشه از فضای اتاق بهترین استفاده به عمل بیاد. تخت‌های دو طبقه می‌تونند به حالت‌های ال و عمود بر هم، در اتاق چیدمان بشوند.

3. به خاطر کمبود فضا در اتاق‌های مشترک، استفاده ی حداکثری از ارتفاع مخصوصا برای قفسه‌ها پیشنهاد می‌شود. بهتر هست که قفسه بندی طبقه‌ها زوج باشه که فضای کمد و قفسه به صورت مساوی بین دو نفر تقسیم بشه.

4. حتما دقت کنید که هر کس فضای شخصیش رو با رنگ مورد علاقش داشته باشه. و صرفا به این دلیل که یک اتاق هست نباید همه وسایل عین هم باشه.

5. تا جای ممکن از وسایل چند عملکردی و ترکیب عملکردها استفاده بشه. مثلا اینکه در صورت امکان از یک میز به عنوان میز تحریر و پاتختی با میز آرایش استفاده بشه.

6. استفاده مفید از فضای زیر تخت خواب بهترین گزینه برای اتاق‌های دو نفره است

7. و در نهایت اینکه برای افزایش آرامش فضا، بهتر هست که از رنگ‌های خنثی و یا پاستلی و کم رنگ استفاده بشه.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: