کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه تاریخ نگارش: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷
تعداد رای‌دهندگان:
۱
۱

اگر میخواهید بدانید که کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه، در این مقاله همراه ما باشید تا جزییات و نحوه انتخاب کاغذ دیواری را بررسی کنیم.

فضای پشت تلویزیون یکی از قسمت‌های مهم و دکوراتیو در فضای خانه است. رسیدگی به این بخش می‌تواند زمینه ساز فضاسازی شیک و جذاب در نشیمن خانه یا سالن پذیرایی باشد. ایجاد تی وی وال TV Wall به عنوان یک ایده جذاب در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می‌گیرد. چرا که دیواری که دارای تلویزیون است، فضایی به شدت خاص رقم می‌زند و به عنوان دیوار کانونی شناخته می‌شود. استفاده از کاغذ دیواری در این ناحیه ایده جذابی است. در این مقاله قصد داریم پاسخ سوالات شما در این زمینه را ارائه کنیم و بررسی نمایید که برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه؟

اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید، همراه ما باشید.

 

ویژگی انواع کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری پشت تلویزیون کلاسیک

انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون بستگی به سلیقه شخصی شما و سبک و رنگ دکوراسیون دارد. با درک این جزییات می‌توانید به راحتی برای دکوراسیون داخلی منزل تصمیم بگیرید و فضایی بی نظیر و شیک خلق کنید. توجه به سبک دکوراسیون نشیمن یا سالن پذیرایی، ابعاد فضا، نورپردازی و رنگ تلویزیون، ممکن است گزینه‌های متنوعی برای انتخاب وجود داشته باشد. در این بخش به ویژگی انواع کاغذ دیواری مخصوص پشت تلویزیون اشاره می‌کنیم.

 1. سادگی: یکی از مهم‌ترین ویژگی هایی که باید برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون مدنظر قرار دهید، سادگی است. کاغذ دیواری ساده به شما اجازه می‌دهد تا بدون درگیر شدن در بافت و طرح آن، تلویزیون را مشاهده نمایید. این سبک کاغذ دیواری تمرکز شما را از بین نمی‌برد و فضا را برای مشاهده فیلم و تمرکز بر تلویزیون، فراهم می‌کند.
 2. رنگ خاص: شما می‌توانید طیفی از رنگ ها را متناسب با سلیقه شخصی برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون انتخاب کنید. رنگ‌های تیره در کاغذ دیواری پشت تلویزیون می‌تواند گزینه خوبی باشد. رنگ‌هایی مثل مشکی، آبی، شکلاتی و قهوه‌ای می‌توانند جذابیت کافی ارائه کنند و همراه با نورپردازی، استایل شیکی در خانه خلق کنند. رنگ‌هایی مثل خاکستری، قهوه‌ای، آبی‌نیلی، و سبز‌های کم رنگ، می‌توانند جلوه‌ شیک و مدرنی به اتاق بدهند. این گزینه‌ها برای فضاهایی با نور متوسط به شدت کاربردی هستند. کاغذ دیواری با رنگ‌های روشن مانند سفید، بژ، کرم و رنگ‌های پاستلی نیز، گزینه خوبی برای دیزاین فانتزی  محسوب می‌شوند.
 3. الگوهای خاص: یکی از دلایل محبوبیت کاغذ دیواری، ارائه الگوهای خاص است. شما به راحتی می‌توانید با تجربه دیزاین فضای پشت تلویزیون به کمک کاغذ دیواری طرح دار، حس و حال خاصی در فضا ایجاد کنید. در پروسه به کار بردن کاغذ دیواری، علاوه بر اینکه برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه، باید به طرح آن نیز فکر کنید. انتخاب الگو و طرح مناسب که شلوغی زیادی ایجاد نکند و تمرکز را از تلویزیون برندارد، اهمیت بالایی دارد.

یادتان باشد که انتخاب کاغذ دیواری متناسب با سبک دکوراسیون و جزییات فضا اهمیت بالایی دارد. شما می‌توانید برای پشت تلویزیون، کاغذ دیواری ساده‌ای انتخاب کنید تا نورپردازی و زیبایی میز تلویزیون و فضای اطراف آن دیده شود. گاهی نیز براساس صلاح دید طراح می‌توان طرح‌های شلوغ‌تر انتخاب کرد تا سبک دیزاین به طور کل تغییر کند!

 

کاغذ دیواری پشت تلویزیون باید چگونه باشد؟

کاغذ دیواری پشت تلویزیون ساده

انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون یکی از جزئیات مهم در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن است. این فضا نقطه مرکزی اتاق محسوب می‌شود و به عنوان دیوار کانونی، تمام المان های دکوراسیونی حول محور آن قرار می‌گیرد. معمولا ایجاد یک اتمسفر جذاب برای دورهمی و خلق لحظات شیرین در خانواده، در همین مکان رقم می‌خورد. پس بدیهی است که تجربه یک دیزاین بی نظیر برای چنین فضایی بسیار هیجان انگیز است. دراین بخش به چگونگی انتخاب کاغذ دیواری و نکات آن اشاره می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه:  کاغذ دیواری ضد آب، همه جا میشه ازش استفاده کرد!

 

1. به رنگ و الگوی کاغذ دیواری پشت تلویزیون توجه کنید

کاغذ دیواری پشت تلویزیون کرم رنگ

برای تجربه یک دیزاین بی نظیر در فضایی خاص، باید حتما به رنگ و الگوهایی که بر روی کاغذ دیواری قرار دارد، توجه کنید. رنگ و الگوی کاغذ دیواری باید با سبک کلی اتاق هماهنگ باشد. اگر تلویزیون شما دارای قاب سیاه یا رنگ مشخصی است، ممکن است کاغذ دیواری با همین رنگ هارمونی پیدا کند. تضاد، کنتراست و هماهنگی از پارامترهای مهم در انتخاب است.

 

2. به ابعاد تلویزیون توجه کنید

کاغذ دیواری پشت تلویزیون طلایی

یکی از مواردی که موجب می‌شود تا نسبت به انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون هوشمندانه‌تر عمل کنید، در نظر گرفتن اندازه کاغذ دیواری است. شما باید  فریم و ابعاد مناسبی که مدنظر دارید تا کاغذ دیواری کنید را مشخص نمایید. برا ی مثال گاهی فقط بخشی از دیوار کاغذ دیواری می‌شود و نواحی دیگر با فریم، گچ بری، کناف یا ترموود دیزاین می‌شود. ایده پردازی در این خصوص باید هوشمندانه انجام شود. استفاده از کاغذ دیواری با طرح عمودی نیز ایده جذابی است و موجب افزایش ارتفاع این ناحیه در نگاه کلی خواهد شد.

 

3. به دکوراسیون داخلی توجه کنید

کاغذ دیواری پشت تلویزیون کلاسیک

یکی از پارامترهای تعیین کننده رنگ و نوع کاغذ دیواری، دکوراسیون داخلی است. سبک دکوراسیون شما تعیین کننده است که چه نوع کاغذ دیواری برای فضای پشت تلویزیون مناسب است. کاغذ دیواری باید با سبک کلی دکوراسیون اتاق سازگاری داشته باشد. اگر دیزاین اتاق به سمت مدرن، کلاسیک یا رترو می‌رود، کاغذ دیواری باید همین سبک انتخاب شود.

پیشنهاد مطالعه:  کاغذ دیواری پتینه، این طرح‌ها به همه جای خانه می‌آید!

 

4. نور را مدنظر قرار دهید

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

به عنوان یک پارامتر تعیین کننده در دکوراسیون داخلی خانه، باید نور پردازی را مدنظر داشته باشید. اگر اتاق دارای نور کم است، انتخاب کاغذ دیواری با رنگ‌های روشن که بازتاب نور مطلوبی دارند، ایده بهتری برای شما است. این مدل کاغذ دیواری با انعکاس نور، فضا را روشن‌تر نشان داده و وسعت بصری خوبی خلق می کنند.

 

5. شلوغی ممنوع

کاغذ دیواری پشت تلویزیون شلوغ

این روزها تبلیغات زیادی برای انتخاب کاغذ دیواری های سه بعدی با طرح های شلوغ و کلافه کننده می‌شود. بسیاری از افراد تحت تاثیر همین تبلیغات، از کاغذ دیواری با  الگوهای پیچیده استفاده می‌کنند. این مدل دیزاین دیوار را پر می‌کنند و حس ناخوش آیندی در فضا خلق خواهد کرد. به همین دلیل باید حتما نسبت به انتخاب هوشمندانه دقت کافی داشته باشید و با الگوهای ساده تر همه چیز را فراهم کنید.

 

6. به تابش نرو خورشید توجه کنید

کاغذ دیواری پشت تلویزیون سفید

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید برخی از کاغذ دیواری ها مقاومت خوبی در برابر UV دارند. اشعه آفتاب برای کاغذ دیواری نیز نقش مخربی دارد و تابش مستقیم آن زمینه ساز بروز رنگ پریدگی، خشکی و فرسودگی می‌شود. به همین دلیل می‌توانید از کاغذ دیواری‌های مناسب با مقاومت UV استفاده کنید.

 

انواع طرح کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری پشت تلویزیون مدرن

کاغذ دیواری مخصوص پشت تلویزیون نمی‌تواند تنها بر اساس استایل و رنگ تلویزیون یا میز آن انتخاب شود؛ بلکه باید با سبک دکوراسیون اتاق و سلیقه شما هماهنگ شود. آشنایی با انواع طرح کاغذ دیواری به شما کمک می‌کند تا هوشمندانه یک گزینه مناسب انتخاب کنید. در ادامه، انواعی از کاغذ دیواری مخصوص پشت تلویزیون را معرفی می‌کنیم.

 • کاغذ دیواری با الگوهای ژئومتریک: الگوهای خطوط، مثل خطوط افقی یا عمودی و طرح‌های ژئومتریک می‌توانند احساس ارتفاع را تقویت کنند. الگوهای ژئومتریک مانند مثلث، چند ضلعی یا مستطیل در این طراحی دیده می‌شوند و جلوه‌ای خاص در رنگ طرح ایجاد می‌کنند.
 • کاغذ دیواری با الگوهای گل و گیاهان: الگوهای گل و گیاه می‌توانند حس حضور در طبیعت و تازگی را در اتاق خلق کنند. این مدل کاغذ دیواری متناسب با سبک دیزاین و رنگ اصلی دکوراسیون انتخاب می‌شود تا بهترین هارمونی را ارائه کند.
 • کاغذ دیواری با طرح‌های خلاقانه: اگر به دنبال چیزی منحصر به فرد هستید، انواع کاغذ دیواری با طرح‌های خلاقانه مانند نقاشی‌های هنری، پوسترها، یا کارهای هنری مدرن ایده خوبی برای شما است. حتی در بعضی موارد کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های ارائه شده توسط خود افراد چاپ و تهیه می‌شوند تا جلوه ای از ذوق و خلاقیت آن‌ها باشند.
 • کاغذ دیواری با رنگ‌های تیره و طرح برجسته: کاغذ دیواری با رنگ‌های تیره و خطوط برجسته، سایه‌های جذابی در فضا ایجاد می‌کند که به شدت برای دیوار پشت تلویزیون گزینه مناسبی است. چرا که خطوط محو حاصل از برجستگی تنها با انعکاس نور خودش را نشان می‌دهد و ظاهری ساده و شیک دارد.
 • کاغذ دیواری با الگوهای حیوانات و طبیعت: شاید تصور کنید الگوی حیوانات و طبیعت گزینه خوبی برای فضای خانه آن هم پشت تلویزین نیست! اما نکته قابل توجه دقیقا همینجاست. استفاده از طرح های سه بعدی به شکلی هوشمندانه می‌تواند فضای شما را به چالش بکشد و ساختاری بسیار زیبا نمایش دهد.
 • کاغذ دیواری با الگوهای کلاسیک: الگوهای کلاسیک مانند طرح و نقش‌هایی که در معماری رم و یونان وجود داشت، به شدت محبوبیت دارد. این مدل طرح‌ها باید در دکوراسیون سبک کلاسیک استفاده شود، چرا که هیچ جایگاهی در دیزاین فضای ساده ندارد.
 • کاغذ دیواری با رنگ‌های پاستلی: اگر به دنبال طراحی با حالتی خنثی و آرام هستید، انتخاب کاغذ دیواری با رنگ‌های پاستلی ایده جذابی است. رنگ‌های مات این طیف می‌تواند فضا را تلطیف کند. استفاده از این طرح‌ها تنها برای دیزاین فانتزی، مدرن و بوهو (در برخی مواقع) توصیه می‌شود.

 

کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه؟

کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه؟

تا اینجا به جزییات مختلفی اشاره کردیم که انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون را برای شما آسان می‌کند. اما در این بخش به بررسی انتخاب بهترین رنگ کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون می‌پردازیم. این که بدانید کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه، وابسته به میزان نور، ابعاد اتاق، سلیقه شخصی و استایل کلی تلویزیون است. به همین دلیل می‌توانید آگاهانه دست به انتخاب بزنید.

 • خاکستری: خاکستری یک رنگ نیوترال است که با اکثر رنگ‌ها و استایل‌ها هماهنگی دارد. این رنگ می‌تواند حسی خنثی ایجاد کند و بدون جلب توجه، بهترین فضا را برای تلویزیون ایجاد میکنند.
 • سفید: سفید یک رنگ ساده اما جذاب است که اتاق را باز و پر نور جلوه میدهد. این رنگ می‌تواند تلویزیون را به عنوان نقطه مرکزی اتاق نشان دهد. معمولا رنگ سفید انعکاس بالایی دارد و نور مناسبی در فضا ایجاد می کند
 • مشکی: رنگ مشکی به عنوان یک رنگ جسور و شیک شناخته میشود. استفاده از کاغذ دیواری مشکی می‌تواند تلویزیون را به عنوان یک نقطه مناسب نشان دهد و تمرکز خوبی بر روی آن ایجاد نماید. اما یادتان باشد که نور کافی در این فضا ضروری است، چرا که مشکی انعکاس مطلوبی ندارد.
 • آبی نیلی: رنگ‌های آبی نیلی انتخاب زیبا و جذابی برای پشت تلویزیون هستند. این رنگ‌ها با طبیعت مرتبط بوده و می‌توانند حس خوبی در دکوراسیون ایجاد نمایند.
 • بژ: بژ یک رنگ نیوترال و آرام است که با اکثر رنگ‌ها همخوانی دارد. این رنگ می‌تواند اتاق را گرم و دوستانه نشان دهد. به همین دلیل میتوایند از آن لذت ببرید.
 • سرمه‌ای: سرمه‌ای یک رنگ عمیق، سنگین و زیباست که تمرکز بر روی تلویزیون را آسان میکند.
 • سبز: انتخاب رنگ های سبز‌ کمرنگ و پر رنگ می‌تواند حس طبیعی و آرامش بخشی را در اتاق ایجاد کند. این رنگ به خوبی با رنگ تلویزیون هماهنگ می‌شود و فضای جذابی برای شما خلق خواهد کرد.

 

حالا شما بگویید کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه؟

شما با انتخاب هر کدام از رنگ هایی که در بالا به آن اشاره شد، می‌توانید دیزاین و جذابیت فضا را نمایش دهید. همیشه پیش از انتخاب رنگ، دستیابی به نتیجه مطلوب نیز گزینه مناسبی است. شما به راحتی می‌توانید با کمک رنگ‌های خاص و جذاب، فضای خانه را متحول کنید.

تجربه شما از انتخاب رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون چیست؟ برای ما بنویسید.

 

برچسب ها:
کاغذ دیواری
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات دکوراسیون
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید