انواع صندلی میزناهارخوری برای دکوراسیون اتاق غذاخوری شما! (مدل+مصالح+سبک)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
تعداد رای‌دهندگان:
۲
۵
بزرگنمایی

بهترین نوع صندلی میز ناهارخوری را برای دکوراسیون اتاق غذاخوری انتخاب کن!

وب سایت بسازوبچین، مجموعه ای از صندلی های میزناهارخوری را که هر کدام در طرح، ساخت، مصالح، سبک و... تفاوت هایی دارند را جمع آوری کرده است تا شما به کمک آن بهترین انتخاب را برای صندلی خود انجام دهید. در ادامه مطلب، ابتدا در مورد سه نوع طرح صندلی توضیح داده ایم، پس از آن مصالحی که ممکن است در صندلی و یا اسکلت آن استفاده شود، و در آخر به سبک های مختلفی که ممکن است در صندلی ها مشاهده کنید، صحبت کرده ایم. در این مقاله هم با ما همراه باشید.

 

مدل صندلی میزناهارخوری - Design

صندلی، چه کاربری آن برای میزناهارخوری باشد، چه برای کار دیگری مانند: صندلی میز تحریر و... هر کدام برای ساختشان مدل خاص خود را دارند که بر اساس همان مدل، برای صندلی اسم تعیین میشود. رایج ترین مدل ها برای صندلی های میزناهارخوری میتوان به : Side chair - Arm chair - Parsons chair اشاراه کرد.

 

1. صندلی میزناهارخوری بدون دسته - Side chair

طرح صندلی بدون دسته، جز اولین طرح ها در ساخت صندلی بوده به همین علت، می توان آن را جزء رایج ترین طرح صندلی برای اتاق غذاخوری، آشپزخانه و یا کانتر دانست. این صندلی از دو بخش (چهارپایه) و (نشیمن) تشکیل شده که بدون دسته است و طرحی کاملا استاندارد دارد. این صندلی به خاطر نوع طرحی که دارد، فضای کمی را اشغال میکند و زیبایی خاصی به دکوراسیون شما می دهد. خوب است بدانید ترکیب این صندلی با میزناهارخوری سبک روستیک، طرفداران بسیاری دارد. عکس زیر یک نمونه صندلی میزناهارخوری بدون دسته (Side chair) است که از مصالح چوب ساخته شده است.

 

- مطلب پیشنهادی: 8 ایده کابینت آشپزخانه که ظاهری مدرن و کلاسیک به آشپزخانه شما می دهد.

صندلی میزناهارخوری

 

2. صندلی میزناهارخوری پارسونز - Parsons chair

طراحی صندلی پارسونز، به سال 1930 برمیگردد. این صندلی نام خود را از نام یک مدرسه طراحی در پاریس گرفته است. عکس زیر، یک نمونه صندلی پارسونز است که اگر به آن دقت کنید متوجه طرح ساده و بدون تزئینات آن می شوید. در طراحی صندلی پارسونز، از خطوط صاف در کنار مصالح پارچه برای نشیمن و تکیه گاه استفاده شده که این امکان را به صندلی می دهد که محدود به زمان و مکان خاصی نباشد و برای هر فضایی با هرسبک و طرحی مناسب و زیبایی خود را حفظ کند. این مدل صندلی، به خاطر عدم وجود جزئیات تزیینی صندلی بسیار راحت و کاربردی است.

 

صندلی میزناهارخوری

 

3. صندلی میزناهارخوری بادسته - Arm chair

مدل صندلی های بادسته مشابه صندلی های بدون دسته است و تفاوت آن ها از روی اسمشان مشخص است این مدل صندلی دسته دارد و برای زمانی که مدت طولاتی بر روی آن نشسته اید مناسب تر است، به شما احساس راحتی بیشتری می دهد. اگر میز ناهارخوری شما علاوه بر کاربری اصلی اش (پذیرایی) کاربری دیگری مانند: مطالعه و... دارد بهترین صندلی برای آن صندلی های بادسته است. این نوع صندلی ها بخاطر دسته ای که دارند فضای بیشتری را اشغال میکنند پس شما میتوانید برای میزناهارخوری خود، این مدل را در کنار صندلی بدون دسته استفاده کنید. 

 

- مطلب پیشنهادی: انواع میز ناهارخوری (فرم+مصالح+سبک+ظرفیت)

صندلی میزناهارخوری

 

مصالح استفاده شده در ساخت صندلی میزناهارخوری

پس از آنکه مدل صندلی خود را انتخاب کردید باید به دنبال مصالح آن بروید. مصالح انتخاب شده برای صندلی میزناهارخوری علاوه بر اینکه بر روی زیبایی و دید بصری فضا و صندلی تاثیر میگذارد بلکه بر روی دوام، استحکام و راحتی صندلی نیز تاثیرگذار است.  ما برای شما رایج ترین مصالح را توضیح داده ایم.

1. پارچه برای صندلی میزناهارخوری

صندلی میزناهارخوری ساخته شده با مصالحی از جنس پارچه که بافتی نرم دارد، راحتی را به صندلی شما هدیه می دهد. معمولا از این نوع صندلی برای فضاهایی مانند: تالارها، رستوران ها و... که مخاطب مدت زیادی را بر روی صندلی نشسته است، استفاده می شود تا احساس خستگی و سختی نکنند. پارچه برای هر مدل صندلی با هر چارچوبی مناسب است.

 

صندلی میزناهارخوری

 

2. چوب برای صندلی میزناهارخوری

چوب، یکی دیگر از مصالحی است که در ساخت صندلی مانند دیگر مبلمان استفاده میشود. صندلی که از مصالح چوب ساخته میشود، میتواند بر روی تکیه گاه یا دسته و... دارای جزئیات و ریزه کاری هایی باشد که زیبایی و جلوه صندلی را چند برار کند. صندلی ساخته شده از چوب، معمولا صندلی سختی است و مخاطبی که بر روی آن نشسته است زود احساس خستگی می کند. برای رفع این مشکل شما میتوانید در کنار چوب از مصالح پارچه هم برای دسته ها یا نشیمن و... استفاده کنید تا در کنار زیبایی صندلی که چوب به آن بخشیده است راحتی را هم احساس کنید. این نکته را هیچوقت فراموش نکنید که چوب، مصالحی است که گرما و صمیمیت را به مبلمان و فضای شما می دهد و در کنار پارچه این ویژگی بیشتر میشود.

 

صندلی میزناهارخوری

 

3. فلز برای صندلی میزناهارخوری

صندلی هایی موجود هستند که مصالح آن ها فلز است که میتوانند سبکی صنعتی به فضا بدهند. این مصالح هم مانند: چوب، به تنهایی مصالحی سخت است پس برای ایجاد راحتی در صندلی میزناهارخوری میتوانید از پارچه در کنار فلز استفاده کنید.

 

صندلی میزناهارخوری

 

4. چرم برای صندلی میزناهارخوری

صندلی ناهارخوری، از جنس چرم محبوبیت خاصی دارد. از آن جایی که چرم را می توان متریالی لوکس دانست، صندلی یا هر مبلمان دیگری از جنس چرم جلوه ای لوکس و خاص به فضای داخلی می دهند. بسازوبچین به شما پیشنهاد میکند اگر خانه ای با سبک وینتیج دارید، از متریال چرم برای صندلی های میزناهارخوری خود استفاده کنید. 

 

صندلی میزناهارخوری

 

5. حصیر برای صندلی میزناهارخوری

حصیر، یک نوع پارچه بافته شده با مواد مصنوعی است. صندلی با این متریال مناسب برای میزناهارخوری در فضای پاسیو یا بالکن است.

 

صندلی میزناهارخوری

 

6. پلاستیک برای صندلی میزناهارخوری

این مدل صندلی ها بیشتر برای فضاهایی مانند: فست فود که می خواهند افراد زودتر محل را پس از خوردن غذا ترک کنند استفاده میشود.

 

صندلی میزناهارخوری

 

سبک صندلی در میزناهارخوری

سبک گزینه آخری است که در این مقاله به آن میپردازیم. سبکی که برای صندلی خود انتخاب می کنید، توجه داشته باشید با سبک فضای داخلی شما مطابقت داشته باشد.

 

1. سبک سنتی در صندلی میزناهارخوری

سبک سنتی، به طور معمول از قدیم رایج بوده است و میتواند حس و حال گذشته را به خانه شما هدیه بدهد. پس اگر به این سبک علاقه دارید یا سبک منزل شما سبکی سنتی است پس بهتر است سبکی سنتی را برای صندلی های میزناهارخوری خود استفاده کنید.

 

2. سبک مدرن در صندلی میزناهارخوری

یک نوع سبک دیگری که امروزه هم مورد توجه همگان قرار گرفته و اکثر افراد آن را میشناسند، سبک مدرن است. در این سبک زیبایی صندلی را در کنار ساده بودن احساس میکنید. طرح ها کاملا مینیمالیست ساخته میشوند و در این سبک شما میتوانید به خوبی ترکیبی از فرم و کارکرد را ببینید. مثالی از صندلی با سبکی مدرن، صندلی های پارسونز هستند.

 

3. سبک روستیک در صندلی میزناهارخوری

با این سبک آشنایی دارید، اگر دوست دار طبیعت، چوب طبیعی هستید و از اینکه حس و حالی قدیمی وارد فضایتان شود، استقبال میکنید از سبک روستیک در صندلی های خود استفاده کنید. 

 

4. سبک ساحلی در صندلی میزناهارخوری

همانطور که از اسم این سبک مشخص است، حس و حال ساحلی را مهمان فضای شما میکند. به نمونه زیر نگاه کنید دریا و ساحل را کاملا میتوانید در آن احساس کنید.

 

صندلی میزناهارخوری

 

5. سبک معاصر در صندلی میزناهارخوری

 

صندلی میزناهارخوری

منبع: www.homestratosphere.com

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات دکوراسیون
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید