چطور انباری خانه را مرتب کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه تاریخ نگارش: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰

چگونه انباری مرتب داشته باشیم؟ چند پیشنهاد ساده می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی انباری منزل را تمیز کنید و همیشه مرتب و منظم نگه دارید.

انباری، فضایی است که اکثر ما بدون وجود آن در واحد آپارتمانی یا خانه ویلایی خود دچار مشکل می‌شویم. معمولا همه‌ ما یک‌سری از وسیله‌هایی که به آن‌ها نیازی نداریم را داخل انباری رها می‌کنیم و با گذشت زمان با اتاقی مواجه می‌شویم که هرج‌و‌مرج و بی‌نظمی در آن بیداد می‌کند و به سختی می‌توانیم وسیله‌ای را که به آن احتیاج داریم، پیدا کنیم.

تمیزکردن فضای انباری را می‌توان یکی از سخت‌ترین کارهای مرتب کردن خانه دانست.

در این مقاله راهکارهای ساده و راحتی معرفی می‌کنیم تا بتوانید به آسانی انباری خانه را به مرتب‌ کنید و از تمیز بودن و زیبایی فضا لذت ببرید.

 

در چیدمان انباری عجله نکنید! 

معمولا زمانی که وارد فضای شلوغ و نامرتب می‌شویم ناخودآگاه دچار سردرگمی می‌شویم! دقیقا باید از کجا شروع کنیم؟چکار کنیم؟ چگونه این حجم از وسایل را در این فضای کوچک به گونه‌ای بچینیم که دسترسی به وسایل راحت باشد؟

جواب سوال‌های شما پیش ماست! خونسردی خودتان را حفظ کنید با ما همراه باشید تا در انتها از چیدمان انباری خانه خود لذت ببرید.


چیدمان انباری خانه

چیدمان انباری منزل

چیدمان انباری کوچک خانه

 

قدم اول: انباری را خالی کنید!

برای این‌که چیدمان فضای انباری را شروع کنید، در ابتدا سعی کنید تمام وسایل‌هایی که داخل اتاق انباری قرار داده‌اید را از فضا خارج کنید.

 

قدم دوم: وسایل انباری را دسته بندی کنید.

سعی کنید تمام وسایل‌هایی که داخل انباری قرار می‌دهید را دسته‌بندی کنید و لیستی از آن‌ها تهیه کنید.

سعی کنید وسایل‌هایی که به آن‌ها احتیاجی ندارید را دور بیاندازید. یا اگر وسیله‌ای امکان این را دارد که کوچکتر شود حتما این کار را انجام دهید.

از جعبه و کارتون استفاده کنید! سعی کنید اکثر وسایل‌هایی که مشابه هم هستند را داخل یک جعبه کارتون قرار دهید و روی آن برچسب بزنید. به عنوان مثال: یک‌سری اسباب‌بازی دارید که آن‌ها را داخل انباری قرار داده‌اید. سعی کنید تمام آن‌ها را داخل یک جعبه کارتون جا بدهید و با یک تکه کاغذ یا ماژیک روی جعبه بنویسید: اسباب بازی! این کار هم باعث می‌شود از فضا، به صورت بهینه استفاده کنید و هم باعث می‌شود زمانی که به وسیله‌ای مانند همین اسباب‌بازی‌ها نیاز داشتید به راحتی جعبه آن‌ را پیدا کنید.

دسته بندی وسایل انباری خانه

 

قدم سوم: فضای خالی انباری را بررسی کنید!

حال که فضای انباری خالی از وسیله است آن را بررسی کنید. متراژ آن چه‌قدر است؟ آیا نیاز به تعمیرات دارد؟ تا چه حد می‌توانید از فضای آن استفاده کنید؟

 

قدم چهارم: طبقه بندی انباری به دادتان می‌رسد!

این مرحله (طبقه بندی انباری)، از مهم‌ترین مراحل چیدمان انباری است.

سعی کنید برای همه وسایل‌ (با توجه به لیستی که در مرحله دوم تهیه کرده بودید) فضایی را طراحی کنید. در هنگام طراحی طبقه‌ها و قفسه‌ها به این نکته توجه داشته باشید که از کوچک‌ترین بخش انباری هم به شکل بهینه استفاده کنید. حواستان به دسترسی‌ لوازم و ابزار مختلف باشد تا در آینده به راحتی بتوانید وسایل را جابه‌جا کنید. سعی کنید لوازمی که کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند را در دورترین فضای انباری قرار دهید تا خودبه‌خود وسیله‌هایی که بیشتر از آن استفاده می‌کنید، در دسترس باشند.

طبقه بندی انباری کوچک منزل

طبقه بندی انباری کمجا

 

طبقه بندی انباری کوچک | ترفندهای ارزان و کم هزینه

 

قدم پنجم: چیدمان وسایل در انباری

مرحله آخر و لذت بخش!

تمام وسیله‌ها را همان‌طور که برنامه‌ریزی کرده‌اید، در طبقه تعیین شده خود قرار دهید و از چیدمان انباری خود نهایت لذت را ببرید.

طبقه بندی انبار

چیدمان بهینه انباری کوچک منزل

مرتب کردن انباری آپارتمان

 

نمونه‌های دیگری از چیدمان انباری

تمیز کردن انباری خانه

منظم کردن انباری کوچک خانه

منظم کردن انباری خانه

دیزاین انباری کوچک

دیزاین انباری کوچک منزل

نظم بخشیدن به انباری

قفسه انباری کوچک و کم جا

دکوراسیون انباری کوچک و کم جا

قفسه دیواری انبار خانه

انباری تمیز و مرتب

طبقه بندی انباری کوچک و نقلی

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات دکوراسیون
نظرات کاربران روی این مقاله