معرفی مناسب ترین رنگ اتاق نوزاد + تصاویر جدید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه تاریخ نگارش: ۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۶
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰

اگر میخواهید برای رنگ اتاق نوزاد تصمیم بگیرید و بهترین گزینه را انتخاب کنید، حتما همراه ما باشید تا جزییاتی از اصول انتخاب رنگ اتاق نوزاد را بررسی کنیم.

برای هر پدر و مادری، فراهم کردن یک فضای بی نظیر که مناسب نوزاد باشد، کار دلپذیر و دوست داشنتی است. همه عاشق خرید لوازم برای اتاق نوزاد هستند. دکوراسیون اتاق نوزاد برای همه ما جذاب است. به همین دلیل انتخاب جزییات تا حد زیادی اهمیت دارد. رنگ اتاق نوزاد می‌تواند بر روح و روان کودک اثر داشته باشد. انتخاب رنگ اتاق نوزاد نیازمند توجه به جزییات مختلفی است که باید به آن توجه کنید. رنگ اتاق نوزاد باید متناسب با جزییاتی مثل جنسیت، لوازم، متراژ و... باشد. به همین دلیل لازم است تا در این خصوص اطلاعات جامعی کسب کنید و هوشمندانه‌تر برای انتخاب رنگ اتاق نوزاد اقدام کنید.

در این مقاله از بساز و بچین، کنار شما خوش ذوق‌ترین‌ها هستیم تا اصول انتخاب رنگ اتاق نوزاد را مرور کنیم.

پس تا پایان همراه ما بمانید.

مطلب پیشنهادی : چگونه اتاق نوزاد طراحی کنیم؟

چرا باید رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید؟

چرا باید رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید؟

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نوزاد می‌تواند تأثیر زیادی بر روی آرامش و حال و هوای درونی نوزاد داشتد. معمولا انتخاب رنگ اتاق نوزاد کمک می‌کند تا بتوانید ضمن ایجاد زیبایی بصری، جذابیت مطلوبی را شاهد باشید. زیبایی دیزاین اتاق نوزاد، برای روزهای پس از زایمان، به شدت میتواند بر حال و هوای روحی مادر اثر داشته باشد. در ادامه برخی از دلایل مهم انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نوزاد آورده شده است:

 • اثر رنگ بر احساسات: رنگها بر احساسات و روحیه افراد تأثیرگذار هستند. برای اتاق نوزاد، انتخاب رنگهای آرامش‌بخش مانند آبی، سبز، یا رنگ‌هایی که حسی از طبیعت را تداعی می‌کنند، گزینه خوبی هستند. رنگ‌ها می‌تواند به آرامش و خواب بهتر نوزاد کمک کنند و محیطی امن برای مادر ایجاد می‌کنند تا روزهای دشوار پس از زایمان را بگذراند.
 • تأثیر رنگ بر خواب: برخی رنگ‌ها می‌توانند در بهبود خواب نوزاد موثر باشند. برای مثال، انتخاب رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش می‌تواند باعث آرامش و خواب عمیق‌تر نوزاد شود. در حالی که رنگ‌هایی مثل قرمز بسیار محرک هستند و اصلا گزینه خوبی برای اتاق خواب نوزاد نخواهند بود
 • انطباق با دکوراسیون و تزیینات: رنگ دیوار اتاق نوزاد، باید با دیگر تزیینات اتاق متناسب باشد. به این ترتیب می‌توانید یک دیزاین بی نظیر و جذاب برای نوزاد ترتیب دهید و لذت ببرید.
 • امکان تغییر و تنوع: انتخاب رنگ‌های جذاب و زیبا در اتاق نوزاد، ایده بسیار چشم‌گیری است. چرا که می‌توانید به این ترتیب فضایی متنوع ایجاد کنید.
 • تاثیر بر آموزش: برخی رنگ‌ها می‌توانند برای آموزش نوزاد مفید باشند. به عنوان مثال، استفاده از رنگ‌های زنده می‌تواند توجه نوزاد را به خود جلب کرده و فرآیند یادگیری را تسهیل کند.

در نهایت، انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نوزاد به میزان آرامش، راحتی و حس و حال خوب آن‌ها تاثیر دارد.  همین موضوع موجب می‌شود تا به انتخاب رنگ توجه کافی داشته باشید.

 

چگونه بهترین رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید؟

چگونه بهترین رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید؟

برای انتخاب بهترین رنگ برای اتاق نوزاد، باید به اصولی پایبند باشید. آگاهی از این جزییات کمک می‌کند تا بتوانید مناسب ترین رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید. در این بخش به بررسی چگونگی انتخاب بهترین رنگ اتاق نوزاد اشاره می‌کنیم.

 1. آرامش‌بخش بودن: رنگ انتخابی برای اتاق خواب نوزاد، باید آرامش و راحتی را برای کودک ایجاد کند. رنگ‌های آبی، سبز، بنفش، صورتی و خاکستری ملایم، معمولاً به عنوان رنگ‌های آرامش‌بخش شناخته می‌شوند.
 2. برنامه‌ریزی بر اساس نوع اتاق: اگر اتاق دارای نور کمی باشد، انتخاب رنگ‌های روشن که بازتاب مطلوبی دارند، به شدت گزینه خوبی برای این فضا محسوب می‌شوند. اما در صورتی‌که اتاق دارای نور فراوان باشد، انتخاب رنگ‌های تیره‌تر می‌تواند در پالت رنگی مدنظرتان قرار گیرد.
 3. هماهنگی با دیگر جزییات اتاق: اگر می‌خواهید بهترین رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید، باید حتما تلاش کنید تا هماهنگی خوبی مابین رنگ انتخابی و رنگ سایر لوازم اتاق نوزاد ایجاد نمایید. به این ترتیب میتوانید زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خواب نوزاد را تجربه کنید.
 4. سلیقه شخصی: شاید جالب باشد که بدانید، رنگ اتاق نوزاد باید متناسب با سلیقه شخصی پدر و مادر دیزاین شود. معمولا زمان زیادی را مادر همراه با نوزاد در این اتاق طی می‌کند. به همین دلیل باید محیط آن براساس سلیقه شخصی طراحی شده باشد تا بتوانید با خیال آسوده تمام فضا را به بهترین شکل برای شیردهی، بازی و رشد کودک آماده نمایید.
 5. تطابق با سن: برای نوزادان کوچک، انتخاب رنگ در رشد ذهنی اهمیت زیادی دارد. شما باید برای انتخاب رنگ اتاق نوزاد، نسبت به تطابق آن با سن و سال توجه زیادی داشته باشید. زیبایی و جذابیت بصری محیط با در نظر گرفتن همین پارامتر، به شما کمک می‌کند تا بتوانید حس و حال جذابی را تجربه کنید.

 

پارامترهای مهم در انتخاب رنگ اتاق نوزاد چیست؟

پارامترهای مهم در انتخاب رنگ اتاق نوزاد چیست؟

معمولا اگر بخواهید برای اتاق نوزاد رنگ مناسبی را انتخاب کنید، نیاز دارید تا نسبت به در نظر گرفتن جزییات و پارامترهای مهمی، اطلاعات کسب کنید. در بساز و بچین، با توجه به اشراف کامل به حوزه دکوراسیون داخلی، تلاش می‌کنیم تا پارامترهای مهم در انتخاب رنگ اتاق نوزاد را بررسی کنیم. یکی از مهم‌ترین موضوعات در این زمینه، توجه به جنسیت نوزاد است. خیلی از پدر و مادرها براساس جنسیت نوزاد دست به انتخاب رنگ اتاق می‌زنند. به همین دلیل باید هوشمندانه پالت رنگی مدنظرتان را انتخاب کنید. نکته مهم بعدی در این زمینه، مدنظر قرار دادن ابعاد اتاق خواب است. معمولا لازم است تا به ابعاد اتاق خواب نوزاد توجه کنید. ابعاد و دلباز بودن محیط، کمک می‌کند تا در انتخاب یک وسیله کاربردی که با محیط در تناسب کامل باشد، موفق عمل کنید. پارامترهای مهم در انتخاب رنگ، با در نظر داشتن ابعاد اتاق خواب کمک  می‌کند تا انتخاب بین رنگ روشن و تیره ساده تر شود. از سوی دیگر، توجه به ابعاد پنجره، نورگیر بودن اتاق و موضوعات این‌چنینی در انتخاب رنگ دخیل است.

مطلب پیشنهادی: صفر تا صد دکوراسیون اتاق نوزاد +‌ معرفی ۱۰ ایده جذاب

بهترین رنگ اتاق نوزاد

شاید در گذشته، بهترین رنگ برای اتاق نوزاد، آبی یا صورتی بود. اما این روزها همه چیز متفاوت شده است. انتخاب رنگ ها با در نظر گرفتن جزییات مختلف انجام می‌شود. بهترین رنگ اتاق نوزاد، طیف مشخصی دارد و براساس سلیقه شخصی می‌توان به راحتی یکی از این رنگ‌ها را انتخاب کرد.

 • آبی: رنگ آبی به عنوان یک رنگ آرامش‌بخش شناخته می‌شود که می‌تواند برای اتاق نوزاد بهترین گزینه باشد. این رنگ به شدت میتواند حال و هوای نوزاد را متحول کند و حسی از خواب، آرامش و آسودگی را ایجاد کند. رنگ آبی معمولا برای پسر بچه ها انتخاب می‌شوند.
 • سبز طبیعی: رنگ سبز به عنوان یک رنگ آرامش‌بخش و طبیعی شناخته می‌شود که حسی از طبیعت را تداعی می‌کند. رنگ سبز با ایجاد آرامش، امنیت و حس و حال مطلوب، به شما کمک می‌کند تا محیط امنی را برای نوزاد ایجاد کنید.
 • کرم: اگر اهل انتخاب رنگ‌های شاد یا رنگ‌های تند نباشید، قطعا کرم یک انتخاب هوشمندانه برای شما است. انتخاب رنگ کرم برای ایجاد حس و حال مطلوب، کمک می‌کند تا بتوانید با تلفیق رنگ های دیگر در کنار آن، سمت و سوی دیزاین را انتخاب کنید.
 • طوسی: رنگ طوسی به عنوان یک رنگ مناسب و خنثی شناخته می‌شود. رنگ اتاق نوزاد به شکل طوسی، می‌تواند حسی از آرامش را ایجاد کند. این رنگ در کنار سایر رنگ‌ها میتواند محیط دلپذیری را خلق کند تا دیزاین این اتاق جذاب‌تر نشان داده شود.

با این حال، مهم است که در انتخاب رنگ اتاق نوزاد، نیازها و ترجیحاتتان را مدنظر قرار دهید.

 

بهترین رنگ اتاق نوزاد دختر

بهترین رنگ اتاق نوزاد دختر

انتخاب بهترین رنگ اتاق نوزاد دختر، به شما امکان می‌دهد تا حس و حال خوبی را برای نوزاد فراهم کنید. معمولا بهترین رنگ، با سلیقه شخصی پدر و مادر یا دیزاینر انتخاب می‌شود. برای اتاق نوزاد دختر، رنگ‌هایی که گزینه خوبی محسوب می‌شوند، شامل مواردی است که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم.

 • صورتی: رنگ صورتی یکی از محبوب‌ترین رنگ ها برای اتاق نوزاد دختر شناخته می‌شود. این رنگ به نرمی و دلنشینی می‌تواند فضا را تلطیف کند.  شاید جالب باشد که بدانید معمولا انتخاب اکسسوری ها و لوازم دخترانه با این رنگ ساده است و دیزاین فضا به راحتی انجام می‌شود.
 • بنفش: رنگ بنفش به عنوان یک رنگ شاد و پرانرژی برای اتاق نوزاد دختر است. رنگ بنفش، شور و هیجان لازم برای  دیزاین فضا را دارا است. به همین دلیل میتوانید با انتخاب آن، محیطی دخترانه و شیک ایجاد کنید. تلفیق رنگ بنفش با سایر رنگ‌ها نیز ایده جذابی است تا بتوانید شرایط  لازم در اتاق خواب را ایجاد کنید.
 • گلبهی: اگر عاشق رنگ‌های نود باشید، قطعا رنگ گلبهی ایده جذابی است. این رنگ در کنار مکمل هایی مثل کرم، طوسی و رنگ‌های تیره‌تر، میتواند فضای بی نظیری را خلق کند و استایل شیکی برای اتاق نوزاد بسازد.
 • سبز: رنگ سبز به عنوان یک رنگ آرامش‌بخش شناخته می‌شود. رنگ سبز تداعی کننده فضای طبیعت است. به همین دلیل لازم است تا از آن کمک بگیرید و محیطی دلپذیر را خلق کنید.
 • زرد: بهتر است بدانید که رنگ زرد به عنوان یک رنگ چند منظوره میتواند در محیط استفاده شود. این رنگ حسی از دخترانگی، زیبایی و جذابیت را نشان می‌دهد. این رنگ در فضای زندگی شما میتواند اشتیاق زیادی را خلق کند.

در نهایت، انتخاب رنگ مناسب در اتاق نوزاد، کاملا سلیقه‌ای است. تلاش کنید تا هارمونی رنگ را اولویت قرار دهید و براساس نظر شخصی خودتان دست به انتخاب بزنید.

 

بهترین رنگ اتاق نوزاد پسر

بهترین رنگ اتاق نوزاد پسر

برای اتاق نوزاد پسر، معمولاً از رنگهای آرامش‌بخش و ملایم استفاده می‌شود که می‌توانند احساس راحتی و آرامش را به نوزاد منتقل کنند. برخی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق نوزاد پسر عبارتند از:

 • آبی: رنگ آبی پرچم دار اتاق نوزاد محسوب می‌شود. این رنگ به شدت میتواند حس و حال محیط را متحول کند و اتمسفری پسرانه، آرامش بخش و جذاب خلق کند. به همین دلیل باید حتما برای نوزاد، فضای مناسبی را خلق کنید که در عین سادگی، زیبایی خاصی داشته باشد.
 • سبز: طیف های مختلف رنگ سبز، برای اتاق نوزاد پسر مناسب هستند. این رنگ‌ها می‌توانند به بهترین شکل ممکن فضای اتاق را جلوه داده و با ترکیب سایر رنگ‌ها، محیطی امن و دلپذیر ایجاد کنند.
 • طوسی: رنگ طوسی به عنوان یک رنگ شیک، خنثی و مناسب شناخته می‌شود. از این رنگ می‌توانید رنگ اتاق نوزاد را انتخاب کنید. این رنگ‌ها به شکلی ساده اما جلوه بخش می‌توانند محیط زندگی‌تان را متحول کرده و فضایی خاص ایجاد کنند.
 • نیلی: رنگ نیلی یکی دیگر از گزینه های دوست داشتنی برای رنگ اتاق نوزاد پسر است. این رنگ می‌تواند ضمن در کنار هم قرار گرفتن با سایر رنگ‌ها، محیط جذابی را ایجاد کند.

استفاده از رنگهای طبیعی مانند زرد، قهوه‌ای ملایم یا سبز ملایم نیز می‌تواند به عنوان گزینه‌های خوبی برای اتاق نوزاد پسر شما مطرح شود. یادتان باشد که مثل هر اقدام دیگری، باید هارمونی رنگ ها و پالت رنگی را مدنظر داشته باشید و هوشمندانه یک گزینه مناسب را انتخاب کنید.

 

خلاصه مطلب

اگر شما نیز در شرف دیزاین یک اتاق خواب برای نوزادتان هستید، قطعا نیاز دارید تا اطلاعاتی در مورد اصول انتخاب رنگ دیوار آن پیدا کنید. خوشبختانه در این مقاله هر چیزی که باید از انتخاب اصولی بدانید را، ارائه کرده ایم . به همین دلیل میتوانید با خیال آسوده از نکات استفاده کرده و دست به کار شوید.

ایده شما برای انتخاب بهترین رنگ دیوار اتاق نوزاد چیست؟ نظرتان را برای ما بنویسید.
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات دکوراسیون
نظرات کاربران روی این مقاله