سوال خود را بپرسید
مدیر سایت سوال کرده:
۱
پاسخ
۴۹۹
بازدید
۰
ستاره

بهترین چوب برای مبلمان چیست؟

اگه قرار است مبل چوبی بخریم بهتر است از چه نوع چوبی خریداری کنیم؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
مدیر سایت پاسخ داده:

چوب اصلی ترین بخش مبل رو تشکیل میده و بهترین نوع چوب اونی هست که افت و حشره روش اثری نذاره، دچار پوکی نشه و در برابر نم و رطوبت مقاوم باشه.

چوبی راش نرگی کرم مایل به قرمز داره در برابر اسیب، سایش و نفوذ حشرات بسیار مقاوم است از بافت محکمی ساخته شده و به خاطر انعطاف پذیری بالا برای مبلمانی که منبت کاری داره مثل مبل های سلطنتی و کلاسیک مناسب است.

چوب گردو جز بهترین ها و گرون ترین ها است. چوبی به رنگ قهوه ای تیره با رگه‌ها و نقش و نگار زیبا است. کیفیت، استحکام و مقاومت بالایی داره و به خاطر صیقل پذیر بودنش برای مبل سلطنتی و کلاسیک هم بسیار مناسب است.

چوب روسی به انواع چوب ها، تخته ها و الوارهای وارداتی از کشور روسیه چوب روس یا سفید می گویند که شامل نراد، کاج، افرا و ... میشود. مقاوم کمتری نسبت به راش و گردو داره اما قیمتش مناسب است. و بیشتر در مبلمان راحت، ال و چستر استفاده میشه.

چوب توسکا که در دو نوع ییلاقی و قشلاقی موجود است قیمتش مناسب است و فرم پذیری و رنگ پذیری بالایی داره در برابر رطوبت و اب هم مقاوم است.

چوب اکاژور یا ماه گونی از بیرون به رنگ سفید مایل به صورتی است و پس از برش، قرمز رنگ است که با تغییر جهت نور درخشش متفاوتی ایجاد میکنه. نسبت به خشکی و ضربه هم مقاوم هست.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: