سوال خود را بپرسید
مدیر سایت سوال کرده:
۱
پاسخ
۶۵۷
بازدید
۰
ستاره

کدوم گیاه آپارتمانی برای درمان استرس در دکوراسیون داخلی مناسبه؟

امروزه به خاطر شرایط جامعه کمتر خانواده ای وجود داره که تحت فشار و استرس نباشه. با قرار دادن چه نوع گیاه آپارتمانی در دکوراسیون داخلی میشه از استرس موجود در فضا کم کرد؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
مدیر سایت پاسخ داده:

نعنا: این گیاه علاوه بر اینکه لذت آشپزی رو بیشتر میکنه برای درمان استرس هم مفید هست. از نظر علمی ثابت شده که بو کردن نعنا سطح ناامیدی رو کاهش میده و هوشیاری رو تقویت میکنه.

جاسمین: گیاه بسیار خوشبو و زیبایی هست که عطر اون به اندازه قرص دیازپام آرام‌ بخش هست. تو یکی از آزمایشات نشون داد وقتی بوی این گیاه داخل قفس موش‌ها شد همه موش‌ها آروم در گوشه ای از قفسه نشستند.

آلوئه ورا: همه ما این گیاه رو به خاطر خاصیت آبرسانی و درمانی اون دوست داریم. اما آیا می‌دونستید این گیاه می‌تونه هوا رو از مواد سرطان زا تصفیه کنه و شب‌ها از خودش اکسیژن منتشر کنه؟

اسطوخودوس: از این گیاه سال‌هاست که استفاده‌های درمانی برای افسردگی و آرامش اعصاب میشه. بوی اسطوخودوس تو یکی از آزمایش‌ها سرعت ضربان قلب رو در دانشجویان پرستاری در شرایط پر استرس کاهس داده!

گیاه ماری: این گیاه هوای اطراف خودش رو از 107 سم مختلف پاکسازی میکنه و شب‌ها از خود اکسیژن زیادی استخراج میکنه. سنسوریا سطح انرژی رو بالا میبره و سر درد رو کاهش میده.

ریحان: این گیاه خوشمزه حاوی ترکیبی به نام لینالول هست که تو رایحه درمانی به کار میره و خاصیت آرامش بخش داره.

نخل اریکا: این گیاه زیبا سموم خطرناکی چون فرمالدهید، تریکلوراتین و بنزن موجود تو فضا رو از بین میبره در نتیجه تنفس هوای سالم سطح فشار خون رو پایین میاره.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: