جدیدترین دکور تلویزیون روی دیوار و دکور پشت تلویزیون شیک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه تاریخ نگارش: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
تعداد رای‌دهندگان:
۳
۵
بزرگنمایی

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟ برای پاسخ به این سوال همراه ما باشید:)

امروزه کمتر خانه ای را می‌توان بدون تلویزیون دید. معمولا تلویزیون‌ها در اتاق نشیمن یا پذیرایی قرار داده می‌شوند و به دیوار پشت آن دیوار کانونی می‌گویند. نقش دیوار کانونی هر فضا این است که توجه را به سمت خود جذب کند پس استفاده از جدیدترین دکور تلویزیون روی دیوار و پشت تلویزیون اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند زیرا این دکور و تزئینات است که دیوار را دیوار کانونی تبدیل می‌کند.

انواع دکور تلویزیون روی دیوار اعم از طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک، دکور تلویزیون روی دیوار با ام دی اف، نقاشی روی دیوار پشت تلویزیون و موارد دیگر وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها جدیدترین دکور تلویزیون را برای منزلتان طراحی کنید و دیوار پشت آن را به دیواری خاص و متفاوت از دیگر دیوارها دیزاین کنید.

احتمالا با خود بگویید چگونه می‌توان انواع دکور تلویزیون روی دیوار را مشاهده کرد؟ یا دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم ؟ ما در این مقاله با قرار دادن 21 ایده از دیوار پشت تلویزیون جدید به همراه تصاویری شما را در طراحی دیوار کانونی راهنمایی می‌کنیم.

 

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم ؟ (دکور پشت تلویزیون)

با مصالح، ترکیب، طرح و فرم‌های متنوعی می‌توان دیوار پشت تلویزیون را از سادگی خارج کرد و آن را به نقطه کانونی فضا تبدیل کرد. در ادامه به 21 ایده با همراه تصاویری از دکوراسیون تلویزیون رو دیوار پرداخته ایم:

جدیدترین دکور پشت تلویزیون ساده و شیک

1. می‌توانید از نقوش سه بعدی هندسی طراحی شده در بتن به همراه نورپردازی و ترکیب شده با مصالح چوب برای دکوراسیون ال سی دی روی دیوار استفاده کنید. این ترکیب دیوار پشت تلویزیون را از سادگی خارج کرده و به نقطه کانونی تبدیل می‌کند.

دکوراسیون تلویزیون رو دیوار

استفاده از بتن و چوب در دیوار پشت تلویزیون جدید

 

2. علاوه بر بتن می‌توانید از ترکیب چوب با سرامیک طرح مرمر استفاده کنید و برای دکور تلویزیون روی دیوار قابی مخصوص طراحی کنید تا به آسانی آن را به فضای مشخص شده نصب کنید.

دکوراسیون جدید تلویزیون رو دیوار

استفاده از طرح مرمر و چوب برای دکوراسیون تلویزیون رو دیوار

 

3. احتمالا شنیده اید که می‌گویند «زیبایی، در سادگی است.» حتما نباید از طرح‌ها با فرم‌های خاص استفاده کنید می‌توانید به کمک یک عنصر تزئینی مانند بک تابلو دیوار پشت تلویزیون را خاص جلوه بدهید.

امروزه جدیدترین دکور تلویزیون با استفاده از طرح‌های ساده و شیک اجرا می‌شوند.

جدیدترین دکور تلویزیون 2020

طراحی ساده دکور پشت تلویزیون 2020

 

4. دکور پشت تلویزیون روی دیوار با ام دی اف :

با استفاده از دکور تلویزیون روی دیوار با ام دی اف می‌توانید طرح‌های مختلف و خاصی اجرا کنید. برای مثال می‌توانید صفحه ساده‌ ای را طراحی کنید که قاب پشت تلویزیون و میز تلویزیون باشد و برای اینکه از سادگی خارج شود قفسه‌ هایی را در کنارش طراحی کنید و با استفاده از کتاب و دکوری‌های جذاب آن را پر کنید.

دکوراسیون ال سی دی روی دیوار

دکور تلویزیون روی دیوار با ام دی اف

 

5. انواع دکور تلویزیون روی دیوار با چوب وجود دارد که شما کافی است با طراحی مدنظرتان آن را اجرا کنید. مانند نمونه زیر می‌توانید قفسه و کمد را برای دکوراسیون تلویزیون رو دیوار اجرا کنید.

رنگ مناسب دیوار پشت تلویزیون

جدیدترین طراحی دکور تلویزیون روی دیوار با ام دی اف

 

6. در کنار طراحی دکوراسیون تلویزیون رو دیوار با چوب و ام دی اف می‌توانید از نور هم استفاده کنید. نورهای مخفی می‌توانند به طراحی جلوه ویژه ای بدهند.

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم

دکور میز تلویزیون روی دیوار با استفاده از چوب و نورپردازی

 

7. برای جدیدترین دکور تلویزیون از صفحه ساده استفاده کنید و تلویزیون را به آن نصب کنید. این ایده برای خانه‌هایی با فضاهای کوچک مناسب است.

انواع دکور روی دیوار

دکور میز تلویزیون با طراحی ساده و شیک

 

8. ایده دیگر این است که می‌توانید چوب را به صورت الوار درآورید و با سنگ مرمر ترکیب کنید سپس تلویزیون را به آن نصب کنید. این نوع طراحی امروزه به عنوان جدیدترین دکور تلویزیون بسیار محبوب است.

انواع دکور تلویزیون روی دیوار

طراحی نقطه کانونی اتاق نشیمن با استفاده از دکور دیوار تلویزیون

 

9. طراحی متفاوت دیوار دکور میز تلویزیون روی دیوار می‌تواند با مصالح، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف انجام شود. طراحی زیر نمونه ای از جدیدترین دکور تلویزیون است که با استفاده از طراحی قفسه و دو رنگ مشکی و سفید اجرا شده است.

شیک ترین دکور تلویزیون

طراحی قفسه با دو رنگ مشکی و سفید برای دکور تلویزیون

 

10. می‌توانید از اکسسوری‌های مختلف مانند نردبان تزیینی، دکوری، گلدان و موارد دیگر استفاده کنید و به گونه‌ ای خیلی ساده و کم هزینه نقطه کانونی ایجاد کنید.

جدیدترین دکور تلویزیون

استفاده از اکسسوری برای دیوار پشت تلویزیون

 

11. تابلوهای گوناگون برای جدیدترین دکور دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید. این ایده نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث می‌شود دیوار پشت تلویزیون متفاوت شود. البته این ایده کاملا سلیقه ای است زیرا ممکن است برخی سلوغی بیش از حد را نپسندند.

دکور میز تلویزیون روی دیوار

استفاده از تابلوهای گوناگون در پشت میز تلویزیون

 

12. استفاده از تلویزیون فقط برای اتاق نشیمن یا پذیرایی نیست بلکه شما می‌توانید از آن در اتاق خواب استفاده کنید و دیوار را به گونه ای طراحی کنید که میز تحریر، کمد و مبلمان دیگر اتاق خواب دکور را ایجاد کنند.

دکوراسیون 2020 تلویزیون رو دیوار

طراحی دیوار آجری پشت تلویزیون در اتاق خواب

 

13. رنگ مناسب دیوار پشت تلویزیون می‌تواند به سادگی دیوار را از دیگر دیوارهای موجود در فضا متفاوت کند و این ایده ساده ترین راهکار است کافی است رنگ متفاوتی انتخاب کنید.

دکور میز تلویزیون روی دیوار

استفاده از رنگ مناسب دیوار پشت تلویزیون

 

14. استفاده از یک میز سرتاسری برای تلویزیون‌هایی که به صورت پرژکتور هستند گزینه بسیار مناسبی است.

دیوار پشت تلویزیون جدید

استفاده از طراحی ساده و مینیمال برای تلویزیون‌هایی به صورت پرژکتور 

 

15. اگر منزلتان این امکان را دارد می‌توانید با سنگ دکور دیوار را طراحی کنید. استفاده از سنگ‌های طبیعی حس خاصی به فضا انتقال می‌دهد و این مدل برای خانه‌هایی به سبک روستیک توصیه می‌شود.

اگر به سنگ علاقه دارید اما امکان استفاده از سنگ‌های طبیعی را ندارید از سنگ آنتیک با طرح‌های متنوعی در بازار موجود هستند برای طراحی دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک

 

16. یکی از ایده‌هایی که در سال 2020 خیلی محبوب شده  و بین مردم رواج پیدا کرده است، استفاده از پنل‌های سه بعدی است که فضایی شیک و مدرنی برای پشت تلویزیون ایجاد می‌کنند.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با طرح سه بعدی

نصب پنل‌های سه بعدی در دیوار پشت تلویزیون

 

17. معمولا برخی از خانه‌ها در فضای نشیمن یا پذیرایی شومینه دارند و شومینه خود نقطه کانونی فضا را ایجاد کرده است و به خاطر کوچکی فضا دیوار دیگری برای طراحی وجود ندارد پس می‌توان شومینه را عاملی برای دکور پشت تلویزیون روی دیوار دانست و از آن استفاده کرد.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با آجر

استفاده از شومینه و آجر برای دکور پشت تلویزیون

 

18. اگر هزینه برایتان مهم است و بودجه محدودی برای دکوراسیون تلویزیون رو دیوار در نظر گرفته اید می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری‌های طرحدار دیوار را دیزاین کنید. انتخاب طرح و رنگ مناسب دیوار پشت تلویزیون بستگی به رنگ دیگر دیوارها، متراژ فضا و رنگ مبلمان موجود در فضا دارد زیرا بهتر است هماهنگی در فضا دیده شود.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری طراحدار برای دکور تلویزیون روی دیوار

 

19. می‌توانید طرحی مانند پارتیشن طراحی کرده و آن را با میز تلویزیون جدید و شیک ترکیب کنید و به عنوان نقطه کانونی در اتاق نشیمن استفاده کنید. با اینکار دیوار پشت تلویزیون نیز از سادگی خارج می‌شود.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با خلاقیت

طراحی خلاقانه به صورت برجسته برای دکور دیوار پشت تلویزیون

 

20. از پنل‌هایی یا طرح مرمر یا هر طرحی که مدنظرتان است، دیوار پشت تلویزیون را طراحی کنید به کمک این پنل‌ها می‌توانید نورهایی نیز در آن‌ها ایجاد کنید. در زیر نمونه ای از این مدل طراحی را مشاهده می‌کنید.

دکور تلویزیون روی دیوار 2020

استفاده از طرح مرمر برای دیوار پشت تلویزیون

 

21. و آخرین ایده: از فرورفتگی دیوار و طراحی نورپردازی خاص برای دکور پشت تلویزیون استفاده کنید. اگر دیوار فرو رفتگی ندارند به آسانی می‌توانید دیواری پشت تلویزیون را با کناف متفاوت کنید و جدیدترین دکور تلویزیون را برای منزلتان طراحی کنید.

دکور تلویزیون روی دیوار با نورپردازی

دکور میز تلویزیون روی دیوار با استفاده از نور و کناف

 

سخن آخر

در این مطلب با 21 ایده از انواع جدیدترین دکور تلویزیون روی دیوار آشنا شدید و تصاویر متنوعی را مشاهده کردید. تلویزیون فرقی ندارد در چه فضایی قرار گرفته باشد چه در اتاق نشیمن یا پذیرایی چه در اتاق‌های دیگر بهتر است دیوار پشت آن با طرح‌ها و مصالح مختلف از سادگی خارج شود و به دیوار کانونی آن فضا تبدیل شوند. سعی کنید با ایده‌هایی که در بالا گفته شد با توجه به متراژ دیوارتان، دکور میز تلویزیون روی دیوار را با خلاقیت طراحی کنید و سپس با کمک فردی با تجربه آن را به اجرا در آورید.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات دکوراسیون
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید