سوال خود را بپرسید
مدیر سایت سوال کرده:
۲
پاسخ
۱۵۳۹
بازدید
۰
ستاره

چه ایده هایی برای بهتر شدن طراحی اتاق کودک دارین؟

اتاق کودک، از جمله اتاق هایی است که در هنگام طراحی آن باید به ریزه کاری های اتاق و کاربر اتاق خیلی توجه بشه. حالا شما برای زیبا شدن اتاق کودکتون چه کارهایی انجام دادین؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
مدیر سایت پاسخ داده:
1. اولین و مهم ترین نکته ای که بهتر بدونین اینه که وسایل مورد استفاده بچه ها، تقریبا هم اندازه و هم ارتفاع خودشون باشه، تا در اون فضا حس امنیت و آسایش بیشتری داشته باشن. استفاده از صندلی های مخصوص کودک یا چیدمان فضاهایی برای بازی و نشستن با کوسن روی زمین یکی از کارهایی است که میتونید انجام بدین. 2. بچه ها هرروز یک نقاشی یا کاردستی درست میکنن، با وصل کردن یک سری قاب خالی بدون شیشه میتونید دائما و با هزینه کم کارهاشون را به دیوار نصب کنید. 3. علاقه مندی بچه ها به یک تم یا شخصیت کارتونی دائم تغییر میکنه، برای اینکار شما میتونید به جای اینکه کاغذ دیواری اون تم را انتخاب کنید، با هزینه خیلی کم از استیکرهای اون تم، یا روتختی اون تم استفاده کنید. 4. از رنگ توی اتاق فرزندتون غافل نشید! ولی بهتره که رنگ هایی که بخش زیادی از فضا رو میگیره مثل: دیوار، از رنگ های ملایم تری انتخاب بشه. 5. اگر کمد به اندازه کافی دارین میتوند کمد دیواریتون را تبدیل به فضای اختصاصی بچه ها کنید. مخصوصا اگر دو تا فرزند در یک اتاق هستند. اینطوری هر کدوم فضای خودشون را دارند. 6. اگر میخواید فرزندتون پایبند یکسری فعالیت ها، مثل: درس، تمرین، موسیقی و... باشن. فضای اون کار را فراهم کنید. در اتاقشون حتما یک فضا برای کار و مطالعه ایجاد کنید که جدا از فضای استراحت باشه. 7. برای اینکه نظم را در اتاقشون نگه دارید، میتونید با نقاشی یا اسم گذاری روی کشو ها جای درست هر چیز رو نشونشون بدین.
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
۰
ستاره
پاسخ
مامان زهرا پاسخ داده:
خیلی ممنونم. ایده های جالبی را بیان کردین. من دو فرزند دارم که اتاق مشترک دارند. به کمک رنگی که هر کدوم دوست دارند در یک فضا، فضای شخصیشون را ایجاد کردم. یعنی رنگ وسایلشون مثل: روتختی، میز، صندلی و ... با توجه به رنگی که دوست دارند مشخص هستش! با اینکار حریم شخصیشون را در یک اتاق مشترک مشخص کردم.
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: