سوال خود را بپرسید
مدیر سایت سوال کرده:
۱
پاسخ
۶۰۵
بازدید
۰
ستاره

به چه دکوراسیونی بوهمین میگن؟

معماری داخلی و دکوراسیون سبک‌های مختلفی دارد که یکی از این سبک‌ها بوهیمن است. این سبک چیست و چه ویژگی‌هایی داره؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
مدیر سایت پاسخ داده:

بوهو به کسی گفته میشه که از لحاظ اجتماعی هنجار شکنه و به سبک زندگی ساده علاقمند هست و ما بیشتر تو استایل هنرمندا، نویسنده‌ها، مهاجرا و کسایی که زیاد سفر میکنن اینو میبینیم. در واقع این سبک نشون دهنده اجسام، رنگ و الگو از قسمت‌های مختلف جهان هست و از هیچ قانون خاصی پیروی نمیکنه و اونو نوعی دکوراسیون کولی وار هم می‌دونن در حالی که هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود نداره اما اغلب از رنگ‌های گرم و خنثی استفاده میشه. مثل قهوه ای تیره وروشن، قرمز، طیف‌های رنگی چوب، پرتقالی، نارنجی، سفید و بژ.

پارچه‌ها نقش مهمی دارن چون اثر هنری شما رو تکمیل می‌کنن مثلا پارچه‌های  سوزن دوزی شده، آینه کاری شده، گلدوزی شده یا نقاشی روی پارچه به عنوان تابلو، کوسن، شال مبل یا پارچه خود مبل.

گیاهان و نحوه چیدمان اونا هم اهمیت داره با گلدون‌های جذاب یا حصرهایی که گلدون درونش قرار میگیره. عمدتا نور کم و ملایم استفاده میکنن چون بومی‌ها معتقدن که نور کمتر باعث ایجاد آرامش تو فضا میشه و نورپردازی به کمک نور طبیعی، فانوس، شمع، ریسه‌های نوری و یا لوسترهای نسبتا ساده انجام میشه. دریم کچرها از معروف ترین اکسسوری‌های این سبک هستن و ظروف چینی ناهماهنگ و همینطور صنایع دستی شهرهای مختلف...

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: