سوال خود را بپرسید
مدیر سایت سوال کرده:
۱
پاسخ
۶۱۲
بازدید
۰
ستاره

چه صفحه‌ ای برای کانتر اشپزخونه مناسب هست؟

چند صفحه برای کانتر آشپزخونه وجود داره که برای آن مناسب تر هست؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
مدیر سایت پاسخ داده:

سنگ مرمر، بسیار پرطرفدار، شیک و زیباست. و هر تخته سنگ شکل متفاوتی داره. اما بسیار ضربه پذیر هست و دربرابر خراش چاقو و بعضی از مواد شیمیایی و اسیدی مقاومتی نداره.

سنگ گرانیت بسیار زیباست، مقاومت بالایی در برابر حرارت، ضربه و خراش داره و سه نوع ساده، ترکیبی و موزاییکی اون موجود هست. که نوع ساده کاربرد بیشتری داره اما لک شوندگی بالایی داره و نیاز به مراقب زیاد!

کوارتز، ظاهری شبیه سنگ طبیعی داره اما از رزین و پلیمر در ساختش استفاده شده به همین خاطر تنوع رنگ و طرح بالایی داره. ضد لک و خراش هست و در مقایسه با سنگ طبیعی مقاومت بالا تری نسبت به موارد شیمیایی نشون میده. اما شاید گاهی جلوه مصنوعی به اشپزخونه بده.

سنگ صابون، که به دلیل نرمی به این اسم معروف هست نه به اندازه گرانیت سفت و سخت هست و نه به اندازه مرمر پر از منافذ یرز است. و اغلب به رنگ‌های سبز، خاکستری و قهوه ای سافت میشه. اما خش پذیر هست و مرتب باید تمیز شود.

صفحات چوبی، همیشه پرطرفدار، زیبا و با دوام هستن. تمام چوب گرون تر از انواع ام دی اف و روکش چوب‌های جایگزین شده اما ام دی اف تنوع طرح و رنگ بالایی داره و قیمتش مناسب تر هست. چوب‌ها با حرارت و رطوبت آسیب پذیر هستن.

لمینت، با مغزی خام ام دی اف که با نام تجاری فورمیکا شناخته میشن. قیمت مناسب و ماندگاری بالایی داره. همچنین تنوع در رنگ و مدلش بالاست. اما در برابر گرما و خراشیدگی مقاومت نیستند.

های گلاس‌ها، شفاف و درخشان هستند بدون خلل و درز و به راختی تمیز میشن اما خشم پذیر هستن.

پلی وود، که از چوب و ترموپلاستیک ساخته میشه که در برابر رطوبت، نفوذ آب و حرارت مقاوم هست. ضدخش و ضدضربه هست.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: