سوال خود را بپرسید
مدیر سایت سوال کرده:
۱
پاسخ
۷۰۳
بازدید
۰
ستاره

چند نوع چاقو آشپزخانه وجود داره؟

چاقو انواع مختلفی داره که هر کدام کاربری خاص خودشون رو دارن. شما با چند نوع چاقو آشپزخانه آشنا هستید؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
مدیر سایت پاسخ داده:

چاقو سرآشپز: یه چاقـو ساده و همه‌کـاره که کـارهای اولیه آشپـزی رو انجام میده. اندازه این چاقو 20 تا 30 سانتی متر هست دارای تیغه کشیده و مثلثی شکل با کمترین میزان انحنا داره تا آشپز اون رو مثل اهرم تو دست بگیره و بدون فشار، مواد غذایی رو برش بزنه.

چاقو نان: این چاقو با دندونه‌های درشت می‌تونه نون، کیک یا میوه و سبزیجات رو بدون له شدن و از بین بردن بافتش، برش بزنه. طول 35 سانتی متری چاقو، استفاده از اون رو راحت‌تر میکنه.

چاقوی سانتوکو: برای اسلایس، خرد و ریز کردن مناسب هست. اندازه 12 تا 20 سانتی متری و تیغه باریک تر از چاقوی سرآشپز داره که اون رو تیزتر میکنه. زمان خرید به راحتی چاقو با توجه به اندازه دست خود توجه کنید.

ساطور: این مدل یه دسته کوچک، تیغه پهن و تیز داره که میتونه استخون‌های مرغ و گوشت رو بدون نیاز به نیروی زیادی به راحتی خرد کنه.

چاقوی پوست کن: این چاقو ضرورت چندانی تو آشپزخونه نداره ولی به دلیل اندازه کوچکش برای پوست گرفتن میوه یا برش مواد غذایی کوچک به کار میره.

چاقوی استخوان گیر: یه تیغه بلند و انعطاف پذیر که برای کردن گوشت از استخوان طراحی شده. ظرافت این چاقو اجازه میده با دقت زیاد و به راحتی به هدف خودتون برسید.

چاقو حکاکی و برش: چاقوی کشیده ای هست که نوک تیزی برای جدا کردن برش گوشت داره. اغلب بدون دندونه هستند ولی می‌تونید مدل دندونه‌ دار اون رو پیدا کنید.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: