معرفی انواع سوله های صنعتی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
تعداد رای‌دهندگان:
۱۴
۴.۳
دسته ها:

در این مقاله به معرفی انواع سوله های صنعتی پرداخته‌ایم.

امروزه سوله ها تبدیل به یکی از تجهیزات بسیار مهم شده اند و در محیط های مختلف شاهد استفاده از این سوله ها برای انجام فرآیندهای گوناگون هستیم. در این بین یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید بحث استفاده از سوله های صنعتی است، چرا که امروزه عمده شرکت ها در شهرک های صنعتی از سوله ها برای انجام فرآیندهای مختلف استفاده کرده و کارگاه های خود را در این سوله ها به وجود می آورند.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به سوله های صنعتی انداخته و در رابطه با این دسته از محصولات و انواع آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا این دسته از سوله ها را به شما معرفی کرده و در مورد آن صحبت کنیم.

 

انواع سوله های صنعتی

افرادی که قصد خرید سوله های صنعتی را دارند یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می کنند این است که این دسته از محصولات شامل چه مدل ها و انواعی می شوند.

به منظور بررسی این مسئله باید به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر شرکت های طراح و تولید کننده سوله تمام تلاش خود را می کنند تا محصولاتی در طبقه بندی های مختلف و با تنوع گوناگونی را به وجود بیاورند. وجود این تنوع باعث می شود تا مشتریان بتوانند متناسب با نیاز خود اقدام به خرید سوله صنعتی کرده و از این دسته از محصولات استفاده کنند.

در همین راستا اگر بخواهیم شما را با انواع سوله های صنعتی آشنا کرده و در رابطه با مدل های آن توضیحاتی را ارائه دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوله تک دهانه به صورت ۸
 • سوله دو یا چند دهنه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸
 • سوله دو دهانه به صورت ۸۸
 • سوله قوسی
 • سوله چند ضلعی

 

سوله سازی

 

همان طور که مشاهده می کنید، در حال حاضر شاهد تنوع فوق العاده ای در بازار طراحی و تولید انواع سوله صنعتی هستیم که این مسئله به شما کمک می کند تا متناسب با نیاز خود می توانید اقدام به خرید این دسته از محصولات کرده و سوله صنعتی با ویژگی های مورد نظر خود را سفارش دهید.

اگر شما سوله ای با امکانات مورد نظرتان را خریداری کنید، قادر خواهید تا به بهترین شکل ممکن از این دسته از سازه ها استفاده کرده و فرآیندهای صنعتی گوناگونی را در این سوله ها انجام دهید.

پیشنهاد ما این است که به منظور انتخاب یک سوله صنعتی حتما در رابطه با ویژگی های هر یک از مدل های سوله های صنعتی تحقیق کرده تا در نهایت بتوانید محصولی با امکانات مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

طراحی انواع سوله های صنعتی

افرادی که به دنبال خرید سوله های صنعتی هستند یکی از سوالات مهمی که مطرح می کنند این است که این دسته از محصولات به چه نحوی طراحی می شوند و به منظور طراحی آن ها به چه نکاتی توجه می شود؟

در همین راستا اگر بخواهیم به این مسئله بسیار مهم نگاهی بیاندازیم باید گفت که شرکت هایی که در حوزه طراحی و تولید سوله های صنعتی فعالیت دارند به منظوره تولید این دسته از محصولات پارامترهای مختلفی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و تلاش می کنند تا با بررسی این پارامترها در نهایت یک سوله با کیفیت و حرفه ای را به وجود بیاورند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این پارامتر های بسیار مهم آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی و محاسبه بار برف و نیروی باد
 • بررسی و محاسبه ارتفاع جانبی سوله
 • بررسی و محاسبه شیب مورد نظر سقف و محاسبه ارتفاع تاج
 • بررسی و محاسبه طول دهانه عرضی
 • بررسی و محاسبه طول دهانه ها طولی و تعداد قاب ها
 • بررسی پوشش مورد نظر برای سقف سوله صنعتی
 • بررسی و محاسبه نیروی زلزله
 • بررسی و ارزیابی مقاومت خاک منطقه

همان طور که مشاهده می کنید، اگر یک شرکت فعال در حوزه طراحی و تولید سوله به دنبال ساخت یک محصول حرفه ای و درجه یک باشد، نیاز است تا به عنوان پارامترهای بسیار مهم حتماً موارد گفته شده را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد تا در نهایت یک سوله صنعتی با کیفیت، حرفه ای و درجه یک را طراحی، تولید و به بازار عرضه کند.

 

سوله سازی

 

مزایای استفاده از سوله های صنعتی

افرادی که قصد دارند تا در محیط های صنعتی کار کنند، یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می کند این است که چرا با وجود روش های مختلفی که برای فعالیت در محیط های صنعتی وجود دارد، باید به سراغ سوله های صنعتی رفت و از این دسته از سازه ها استفاده کرد؟

در راستای پاسخ به این سوال بسیار مهم باید به این نکته اشاره کنیم که سوله های صنعتی به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود بهترین گزینه برای فعالیت های صنعتی هستند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این ویژگی ها و مزایا آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

امکان افزایش استحکام سازه متناسب با نیاز مشتریان

بی شک محیط های صنعتی با توجه به ویژگی های مورد نظر مدیران دارای شرایط خاصی برای کار کردن هستند. یکی از مهم ترین این شرایط، استحکام سازه هایی است که در آن فعالیت های صنعتی صورت می گیرد.

مسئله مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که سوله های صنعتی فارغ از انواع آن ها، به نحوی هستند که در راستای تولیدشان می توان اقدام به افزایش و یا کاهش استحکام این دسته از سازه ها کرد.

در واقع شما متناسب با فرآیندی که قصد انجام آن در داخل سوله را دارید، می توانید به شرکت های تولید کننده سوله صنعتی سفارش بدهید تا استحکام سازه را افزایش و یا کاهش دهد. این مسئله بسیار مهم به شما کمک می کند تا از سوله های صنعتی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

بی شک به هر میزانی که استحکام این دسته از سازه ها افزایش پیدا کند، هزینه ساخت و اجرا آن ها نیز بالاتر می رود و برای خرید یک سوله صنعتی با استحکام بالا باید به این مسئله توجه کنید.

 

فونداسیون سبک تر در مقایسه با سازه های مشابه

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهمی که سوله های صنعتی دارند و باعث شده تا افراد بسیار زیادی به منظور انجام فرآیندهای صنعتی به سراغ این دسته از سازه ها بروند این است که فونداسیون سوله های صنعتی سبک تر از فونداسیون مورد استفاده برای ساخت سازه های مشابه هستند.

در واقع اگر شما بخواهید یک محیط صنعتی با سازهایی به جز سوله را به وجود بیاورید، مجبور خواهید شد تا فونداسیون سنگین تری را برای استحکام سازه خود در نظر گرفته و به همین دلیل مجبور می شوید تا هزینه بسیار زیادی برای فونداسیون آن پرداخت کنید.

این در حالی است که سوله های صنعتی با فونداسیون بسیار سبک تر قابل اجرا و پیاده سازی هستند و شما می توانید متناسب با نیاز خود فونداسیون این دسته از سازه ها را افزایش و یا کاهش دهید.

 

سبک بودن سازه

در کنار سبکی فوق العاده فونداسیون در سوله های صنعتی، یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم این دسته از سازه ها، سبکی خود سازه است. در واقع فرآیند ساخت سوله های صنعتی به نحوی است که خروجی نهایی باعث می شود تا شاهد تولید یک سازه بسیار سبک باشیم که شما می توانید از آن برای انجام فرآیندهای صنعتی مختلف استفاده کنید.

همین ویژگی بسیار مهم باعث شده تا افراد بسیار زیادی برای به وجود آوردن محیط های صنعتی به سراغ سوله های صنعتی رفته و از این دسته از سازه ها استفاده کنند.

 

مقاومت و امنیت بالا در برابر عوامل محیطی

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سوله ها به دلیل شرایط خاص خود به نحوی طراحی و تولید می شوند که مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل محیطی دارند و در واقع شما می توانید پس از ساخت و نصب این دسته از سازه ها با خیال آسوده از آن ها استفاده کرده و نگرانی در رابطه با آسیب رسیدن به این سازه ها در برابر عواملی چون زلزله نداشته باشید.

اگر بخواهیم به این مسئله بسیار مهم بپردازیم که چرا سوله های صنعتی در برابر عوامل محیطی مختلف مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهند، لازم است تا به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که این دسته از سازه ها به دلیل بالا بودن نسبت استحکام به وزن شان مقاومت بسیار زیادی دارند و در برابر عوامل مخرب محیطی به بهترین شکل ممکن می توانند از خود مقاومت نشان داده و با مشکل خاصی مواجه نشوند.

همین مسئله باعث می شود تا شما بتوانید با ایمنی بالا از این سازه ها استفاده کرده و به بهترین شکل ممکن فرآیندهای صنعتی مختلفی را در چنین سازه هایی انجام دهید.

 

اجزا سوله های صنعتی

سوله سازی

 

امروزه سوله های صنعتی با اجزای مختلفی طراحی، تولید و در محل پروژه نصب می شوند. در همین راستا باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که هر یک از این اجزا کاربرد خاص و منحصر به فردی دارند.

یکی از سوالات بسیار مهمی که افراد در هنگام خرید سوله های صنعتی مطرح می کنند این است که هر یک از این اجزا چه کاربردی داشته و شامل چه مواردی می شوند؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که بررسی اجزای سوله های صنعتی و معرفی آن ها خود نیاز به مطلب جداگانه ای دارد در همین راستا در این بخش تنها شما را با اجزای اصلی تشکیل دهنده سوله های صنعتی آشنا می کنیم و از آن ها نام می بریم.

در همین راستا اگر بخواهیم این اجزا را نام ببریم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قاب یا فریم
 • وال پست
 • استرات
 • مهاربند
 • پرلین یا لاپه
 • سینه بند
 • جرثقیل
 • پی
 • گیرت
 • سایه بان
 • ناودانی

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر یک از این اجزا کاربرد خاص و منحصر به فردی داشته و در بخش خاصی از سوله های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم تا در راستای داشتن یک سوله صنعتی مقاوم، حرفه ای و مدرن حتماً به این اجزا توجه داشته باشید و تمام تلاش خود را کنید تا اجزای سوله های صنعتی را به بهترین شکل ممکن در کنار هم قرار گرفته و به ایجاد سازه کمک کنید.

 

خرید سوله صنعتی

اگر قصد خرید سوله صنعتی را دارید، پیشنهاد ما این است که از بین برندهای مختلف فعال در این حوزه به سراغ شرکت سوله‌گرام رفته و از این برند محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. برند سوله گرام به ساخت سوله های حرفه ای و با کیفیت شهرت دارد و همین مسئله باعث شده تا شاهد محبوبیت فوق العاده سازه های تولید شده توسط این شرکت باشیم.

در نتیجه اگر قصد خرید یک سوله صنعتی درجه یک و حرفه ای را دارید، پیشنهاد ما این است که به سراغ سوله گرام آمده و از این شرکت سازه مورد نظر خود را با قیمت مناسب و کیفیت فوق العاده خریداری کنید.

آمار فروش بالا سوله گرام نشان دهنده محبوبیت فوق العاده این شرکت در بین مشتریان است و به همین دلیل شما می توانید به راحتی سازه مورد نظر خود را از این برند خریداری کنید.

برچسب ها:
رپورتاژ اگهی
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات دکوراسیون
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید